“To Catch a Bandit” Emma Dean

catchbanditPealkiri: “To Catch a Bandit”

Autor: Emma Dean

Lehekülgede arv: 298 lk

Kirjastus: Emma Dean Romance

Väljaande aasta: 2020


Ma nüüd taasavastasin kolm raamatut, mis ma märtsis lugesin, aga mille kohta nagu miskit kirja ei olegi pannud. See loomulikult tähendab, et ma ei mäleta enam neid kõiki detaile, mis lugemise hetkel oleks tahtnud ära mainida ja panen suhteliselt lühidalt asja kirja.

Selle raamatu eellugu “A Bandit’s Prequel” tuli tegelikult välja juba 2019 aprillis ehk nüüdseks aasta aega tagasi, aga kuna mu käed olid sel hetkel niikuinii teiste Emma raamatutega hõivatud ja ma ei tahtnud eellugu lugeda ilma sarja esimese raamatuta, siis lükkus lugemine edasi. Eellugu sai loetud ca nädal enne sarja esimese raamatu välja tulemist, seega lõppkokkuvõttes super ajastus. Ja tegelikult sai “To Catch a Bandit” loetud suhtkoht samal nädalal, kui see välja tuli. Kahju, et ma siis ainult eelloo kohta mõtted kirja panin ja sarja esimene raamat nüüd sellise pisikese tagasiside saab.

Tegelased on täpipealt kõik samad, mis eeloos, ehk ilmselgelt miskit ei muutu. Panen siia mu tagasiside eelloo kohta:
Sarja esimeses raamatus saab meie kaarnaneiu lõpuks ometi iseseisva tööotsa. Kahju küll, aga sihtmärgiks on pesukarude n-ö pealik, kellega neiu eelmisel ööl Samhaini ballil koos magas. Kingituseks jäetud käekell käe peal, seisab neiu kohe raamatu alguses otsuse ees, kas võtta mehelt elu või mitte. Aga nagu ikka, miski peab minema ja lähebki nihu, ning korraga on neiu kogu pesukarude kambaga samas seltsis, astunud läbi portaali teise Maa versiooni, ja satub sehkeldustesse, mis pesukarude sõnul peaksid justkui maailma päästma. Tere tulemast Alice imedemaal, lugejate enda reaalsus, ja autori enese vimkad!

See viimane oli tegelikult päris huvitav. Ega ei satu väga tihti sellist asja lugema, kus autor on ulmekasse iseennast sisse kirjutanud sõna otseses mõttes. Kusjuures, see üks kuu, kus me suutsime LV grupis Emma Deani edetabelisse lugeda, küsisin ka Tiinalt loa, kas tohin seda Emmaga jagada. Panen siia kaasa kuvatõmmised.

Raamat oli tore. Kõik kaarnatega seostuv on mulle kuidagi väga lemmikuks saanud, Emma on need tegelased väga hästi valmis kirjutanud. Muide, Alice’it oleme siin raamatus juba kohanud, aga Emmal on veel miskit plaanis ja suti teistpidi… “Snow White and Her Huntress” tuleb välja augusti lõpupoole ja räägib Lumivalgekese loo omamoodi, koos jahi(naisest?) armukesega. Tundub, et muinasjutte kavatseb autor ka tulevikus oma raamatutes kajastada, kui mitte lausa terveid raamatuid pühendada.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s